Z charyzmatu organizacyjnego wyłoniły się liczne diakonie

 

Nasza Wspólnota otrzymała charyzmat organizowania wielkich rekolekcji halowych, plenerowych, warsztatów i spotkań o charakterze religijnym. Z charyzmatu organizacyjnego wyłoniły się liczne diakonie o charakterze organizacyjnym.Diakonie muszą ze sobą wspólpracować, gdyż na rekolekcje halowe przyjeżdża ok. 3 razy w roku za każdym razem ok. 1200 osób. Rekolekcje organizujemy od 2009 roku. Pierwsze były z o. Jamesem Maniakalem.

Diakonia porządkowa

osoba odpowiedzialna:

Anna Synoradzka

Posługujący w tej diakonii mobilizują się zwłaszcza przed dużymi wydarzeniami. Służą także podczas naszych wewnętrznych dni skupienia. Dbają o czystość, porządek na hali, pilnują wejściówek, rozkładaja krzesła, dbają o ołtarz, pomagają ludziom podczas rekolekcji w rozwiązywaniu problemów związanych z uczestnictwem.

Diakonia kuchenna

osoba odpowiedzialna:

Roman i Krystyna Bluma

Diakonia kuchenna również mobilizuje się przed dużymi wydarzeniami na hali, bądż w plenerze. Do nich należy przygotowywanie kawy i herbaty, dbanie o wydawanie posiłków. Parzenie wody w wielkich parowarach.

Diakonia medialna

osoba odpowiedzialna:

Aleksandra Czapiewska

Zorganizowanie rekolekcji wymaga przygotowania plakatów, ulotek, wydrukowania identyfikatorów i bonów obiadowych. Nagłośnienia wydarzenia w mediach na portalach społecznościowych oraz dbania o przejrzystość informacji na stronie internetowej.

Diakonia recepcyjna

osoby odpowiedzialne:

Wiesława Zakrzewska

Romana Górna, Janusz Plata

Monika Klonowska

Diakonia, w której służą wyjątkowo spokojne osoby. Wymaga sporo cierpliwości i uwagi. Zajmuje się zapisami na rekolekcje, wpłatami, wypisywaniem identyfikatorów, cięciem bonów obiadowych oraz ich wydawaniem. 

Wspólnota Dzieciątka Jezus z Chojnic

Dane do przelewu za rekolekcje:

Parafia św. Marii Magdaleny

Pl. Kościelny 1

89-641 Nowa Cerkiew

Email : odnowa.chojnice@gmail.com

nr konta do wpłat za rekolekcje:

ALIOR Bank 26 2490 0005 0000 4530 1092 0844 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Wspólnotę Dzieciątka Jezus w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Oświadczam, że zapoznałem/am się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/a, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem moich danych osobowych z bazy danych Wspólnoty. Oświadczam, iz zapoznałem/am się z informacją dot. przetwarzania danych osobowych. Pełny tekst polityki prywatności oraz Regulamin.

Pamiętaj:
 

Teksty zamieszczane na naszej stronie są autorskie lub wykorzystane za zgodą innych autorów. Wszystkim odwiedzającym tę stronę życzymy Bożego błogosławieństwa.

​​​

© 09.03.2015 by olczaa created with Wix.com