top of page

Z charyzmatu organizacyjnego wyłoniły się liczne diakonie

 

Nasza Wspólnota otrzymała charyzmat organizowania wielkich rekolekcji halowych, plenerowych, warsztatów i spotkań o charakterze religijnym. Z charyzmatu organizacyjnego wyłoniły się liczne diakonie o charakterze organizacyjnym.Diakonie muszą ze sobą wspólpracować, gdyż na rekolekcje halowe przyjeżdża ok. 3 razy w roku za każdym razem ok. 1200 osób. Rekolekcje organizujemy od 2009 roku. Pierwsze były z o. Jamesem Maniakalem.

Diakonia porządkowa

osoba odpowiedzialna:

Anna Synoradzka

Posługujący w tej diakonii mobilizują się zwłaszcza przed dużymi wydarzeniami. Służą także podczas naszych wewnętrznych dni skupienia. Dbają o czystość, porządek na hali, pilnują wejściówek, rozkładaja krzesła, dbają o ołtarz, pomagają ludziom podczas rekolekcji w rozwiązywaniu problemów związanych z uczestnictwem.

Diakonia kuchenna

osoba odpowiedzialna:

Roman i Krystyna Bluma

Diakonia kuchenna również mobilizuje się przed dużymi wydarzeniami na hali, bądż w plenerze. Do nich należy przygotowywanie kawy i herbaty, dbanie o wydawanie posiłków. Parzenie wody w wielkich parowarach.

Diakonia medialna

osoba odpowiedzialna:

Aleksandra Czapiewska

Zorganizowanie rekolekcji wymaga przygotowania plakatów, ulotek, wydrukowania identyfikatorów i bonów obiadowych. Nagłośnienia wydarzenia w mediach na portalach społecznościowych oraz dbania o przejrzystość informacji na stronie internetowej.

Diakonia recepcyjna

osoby odpowiedzialne:

Wiesława Zakrzewska

Romana Górna, Janusz Plata

Monika Klonowska

Diakonia, w której służą wyjątkowo spokojne osoby. Wymaga sporo cierpliwości i uwagi. Zajmuje się zapisami na rekolekcje, wpłatami, wypisywaniem identyfikatorów, cięciem bonów obiadowych oraz ich wydawaniem. 

bottom of page