top of page
  • x Jarosław Kaźmierczak

Rekolekcje ewangelizacyjne z o. Johnem Bashoborą cz.1

„Dziś bardziej niż w przeszłości, w świecie często pozbawionym światła i wyzutym z odwagi, jaką dają szlachetne ideały, ludzie potrzebują nowej, ożywczej duchowości Ewangelii”

JanPaweł II

bash.JPG

Powyższe papieskie zachęty są dobrze odczytywane w Chojnicach, gdzie już po raz trzeci w tym roku organizowane są rekolekcje ewangelizacyjne dla setek uczestników z całej Polski, a nawet i spoza naszych granic. Po dwukrotnym spotkaniu z charyzmatycznym misjonarzem z Indii – o. Jamesem Manjackalem, gdzie w przebieg rekolekcji było zaangazowanych wiele ruchów i wspólnot odnowy – Domowego Kościoła, grupy Odnowy w Duchu Świętym przy parafii Matki Bożej Królowej Polski, Wieczernika, Zespołu Canto Allegro, Franciszkanów Maryi, SKOK-u, a także wielkiej pomocy Sióstr Pallotynek. Pomocą służyły miejscowe parafie. To wielkie dzieło nie odbyłoby się bez zaangażowania i ich współpracy. Tym razem odwiedzi nas ks. dr John Bashobora z Ugandy. Dodajmy od razu – żaden uzdrowiciel itp.!!! Uzdrawia Jezus Chrystus, kiedy i kogo zechce! Rekolekcje prowadzone przez ks. Johna dla 1100 osób odbędą się w dniach 8 – 10 listopada br. w gościnnej zawsze dla nas hali Centrum Park w Chojnicach. Organizatorem jest lokalna wspólnota Odnowy w Duchu Świętym, której patronuje Dzieciątko Jezus przy współpracy z innymi wspólnotami odnowy Kościoła. Udział w rekolekcjach jest płatny (70 zł), jednakże są to opłaty związane z organizacją tego skomplikowanego przedsięwzięcia. Trzeba pokryć koszty wynajęcia sali, zapłacić za materiały informacyjne i formacyjne dla każdego z uczestników, wszyscy otrzymują w czasie przerw kawę, lub herbatę oraz ciasto, swoją cenę mają także noclegi i transport dla grupy ewangelizacyjnej ks. Johna. Trzeba tu zaznaczyć, że on sam nie wyznacza żadnych stawek, ani opłat. Złożone ofiary „Father Basha”, jak nazywają go w Ugandzie, przeznacza na utrzymanie ponad 4 000 dzieci, którymi się zajmuje. Są to przede wszystkim sieroty, dzieci wojny oraz chorzy na AIDS. Ks. Bashobora opłaca ich codzienne wyżywienie, a także dba o edukację. Wszystko to można zobaczyć oglądając chociażby nadawany w swoim czasie przez TVP dokumentalny film Leszka Dokowicza - „Duch”.

Tak ważne i wielkie przedsięwzięcie duszpasterskie nie może się obyć bez wiedzy i błogosławieństwa Pasterza Diecezji. Ks. bp Jan Bernard Szlaga w swoim liście do organizatorów napisał – „Nie tylko wyrażam zgodę na zorganizowanie tych rekolekcji ewangelizacyjnych w Chojnicach, ale zapewniam o swojej serdecznej życzliwości, z jaką chcę Wam towarzyszyć w tych szczególnych dniach łaski. Ku temu z serca błogosławię (…)”.

x Jarosław Kaźmierczak

15 wyświetleń

Powiązane posty

Zobacz wszystkie
bottom of page