Rekolekcje ewangelizacyjne z o. Johnem Bashoborą cz.1

„Dziś bardziej niż w przeszłości, w świecie często pozbawionym światła i wyzutym z odwagi, jaką dają szlachetne ideały, ludzie potrzebują nowej, ożywczej duchowości Ewangelii”

JanPaweł II

Powyższe papieskie zachęty są dobrze odczytywane w Chojnicach, gdzie już po raz trzeci w tym roku organizowane są rekolekcje ewangelizacyjne dla setek uczestników z całej Polski, a nawet i spoza naszych granic. Po dwukrotnym spotkaniu z charyzmatycznym misjonarzem z Indii – o. Jamesem Manjackalem, gdzie w przebieg rekolekcji było zaangazowanych wiele ruchów i wspólnot odnowy – Domowego Kościoła, grupy Odnowy w Duchu Świętym przy parafii Matki Bożej Królowej Polski, Wieczernika, Zespołu Canto Allegro, Franciszkanów Maryi, SKOK-u, a także wielkiej pomocy Sióstr Pallotynek. Pomocą służyły miejscowe parafie. To wielkie dzieło nie odbyłoby się bez zaangażowania i ich współpracy. Tym razem odwiedzi nas ks. dr John Bashobora z Ugandy. Dodajmy od razu – żaden uzdrowiciel itp.!!! Uzdrawia Jezus Chrystus, kiedy i kogo zechce! Rekolekcje prowadzone przez ks. Johna dla 1100 osób odbędą się w dniach 8 – 10 listopada br. w gościnnej zawsze dla nas hali Centrum Park w Chojnicach. Organizatorem jest lokalna wspólnota Odnowy w Duchu Świętym, której patronuje Dzieciątko Jezus przy współpracy z innymi wspólnotami odnowy Kościoła. Udział w rekolekcjach jest płatny (70 zł), jednakże są to opłaty związane z organizacją tego skomplikowanego przedsięwzięcia. Trzeba pokryć koszty wynajęcia sali, zapłacić za materiały informacyjne i formacyjne dla każdego z uczestników, wszyscy otrzymują w czasie przerw kawę, lub herbatę oraz ciasto, swoją cenę mają także noclegi i transport dla grupy ewangelizacyjnej ks. Johna. Trzeba tu zaznaczyć, że on sam nie wyznacza żadnych stawek, ani opłat. Złożone ofiary „Father Basha”, jak nazywają go w Ugandzie, przeznacza na utrzymanie ponad 4 000 dzieci, którymi się zajmuje. Są to przede wszystkim sieroty, dzieci wojny oraz chorzy na AIDS. Ks. Bashobora opłaca ich codzienne wyżywienie, a także dba o edukację. Wszystko to można zobaczyć oglądając chociażby nadawany w swoim czasie przez TVP dokumentalny film Leszka Dokowicza - „Duch”.

Tak ważne i wielkie przedsięwzięcie duszpasterskie nie może się obyć bez wiedzy i błogosławieństwa Pasterza Diecezji. Ks. bp Jan Bernard Szlaga w swoim liście do organizatorów napisał – „Nie tylko wyrażam zgodę na zorganizowanie tych rekolekcji ewangelizacyjnych w Chojnicach, ale zapewniam o swojej serdecznej życzliwości, z jaką chcę Wam towarzyszyć w tych szczególnych dniach łaski. Ku temu z serca błogosławię (…)”.

x Jarosław Kaźmierczak

Wyróżnione posty
Kup płytę naszego Zespołu

bezpośrednio w sklepie Aniołek lub wysyłkowo: kliknij na kopertę.

Polecane książki:
 
 
 
 
 
 
 

 

 

autor: Maria Vadia

To książka absolutnie dla każdego!
Maria pokazuje jak uwolnić w swoim życiu wszystkie dary i charyzmaty, które płyną z faktu, że przez chrzest jesteśmy dziećmi Bożymi. Ta książka to prawdziwa przygoda na drodze postępu duchowego. Każdy kolejny rozdział jest odkryciem, że w Jezusie mogę wszystko.

Szukaj po tagach
Wspólnota Dzieciątka Jezus z Chojnic

Dane do przelewu za rekolekcje:

Parafia św. Marii Magdaleny

Pl. Kościelny 1

89-641 Nowa Cerkiew

Email : odnowa.chojnice@gmail.com

nr konta do wpłat za rekolekcje:

ALIOR Bank 26 2490 0005 0000 4530 1092 0844 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Wspólnotę Dzieciątka Jezus w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Oświadczam, że zapoznałem/am się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/a, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem moich danych osobowych z bazy danych Wspólnoty. Oświadczam, iz zapoznałem/am się z informacją dot. przetwarzania danych osobowych. Pełny tekst polityki prywatności oraz Regulamin.

Pamiętaj:
 

Teksty zamieszczane na naszej stronie są autorskie lub wykorzystane za zgodą innych autorów. Wszystkim odwiedzającym tę stronę życzymy Bożego błogosławieństwa.

​​​

© 09.03.2015 by olczaa created with Wix.com