3 tys. osób z ponad 70 miejscowości z całego kraju wzięło udział w rekolekcjach „Tobie zaufałem Pani

3 tys. osób z ponad 70 miejscowości z całego kraju wzięło udział w rekolekcjach „Tobie zaufałem Panie”, które odbyły się w sobotę na stadionie miejskim w Buku koło Poznania. Prowadził je o. Antonello Cadeddu, jeden z założycieli wspólnoty Przymierze Miłosierdzia z Brazylii.

Centralnym punktem całodziennych rekolekcji była Msza św., której na bukowskim stadionie przewodniczył poznański biskup pomocniczy Damian Bryl. – To wydarzenie to jest swoiste trzęsienie ziemi w archidiecezji. Jeśli bowiem 3 tys. ludzi modli się razem przez cały dzień, to nie może to pozostać bez echa – zauważył biskup, który wyraził też nadzieję, że to doświadczenie przyniesie błogosławione owoce.

Bp Bryl prosił uczestników rekolekcji, aby nie pozostawiali tego, co przeżyli podczas rekolekcji jedynie dla siebie, ale by dzielili się tym doświadczeniem z innymi. – Bądźcie świadkami nadziei, która płynie z doświadczenia bliskości Jezusa. Kiedy wrócicie do swoich domów, dzielcie się tym z innymi, tak, aby mogli oni przez was doświadczyć, jak dobry i miłosierny jest Bóg – zachęcał kaznodzieja.

Podkreślił również, jak ważne jest, by rozwijać to, czego dokonał Bóg w czasie tych rekolekcji. – Dlatego proszę, szukajcie wspólnot, w których moglibyście wzrastać, twórzcie takie wspólnoty, które będą dla was umocnieniem. Nie zostawajcie sami, bo każdy z nas potrzebuje sióstr i braci, którzy będą nas wspierać – przekonywał bp Bryl.

Podkreślił również, jak ważne jest, by rozwijać to, czego dokonał Bóg w czasie tych rekolekcji. – Dlatego proszę, szukajcie wspólnot, w których moglibyście wzrastać, twórzcie takie wspólnoty, które będą dla was umocnieniem. Nie zostawajcie sami, bo każdy z nas potrzebuje sióstr i braci, którzy będą nas wspierać – przekonywał bp Bryl.

Rekolekcje zorganizowała parafia pw. św. Stanisława Biskupa w Buku, a szczególnie zaangażowani w ich przygotowanie i prowadzenie byli członkowie działającej w niej wspólnoty Przymierze Miłosierdzia. Dlatego do głoszenia podczas nich konferencji i animowania modlitwy zaproszono założycieli wspólnoty Przymierze Miłosierdzia z Brazylii, charyzmatycznych włoskich kapłanów, ojców Antonello Cadeddu i Enrique Porcu.

Ze względów zdrowotnych do Polski nie mógł przybyć o. Enrique, stąd rekolekcje prowadził jedynie o. Antonello. Przewodniczył on także modlitwie o uzdrowienie i adoracji Najświętszego Sakramentu. – Jezus działa w każdym z nas, aby uzdrawiać nasze rany. Mówi do mnie i do ciebie: „Nie bój się, Ja jestem tutaj. Chcę uzdrowić twoje zranione serce i twoje wspomnienia, wszystko to, co nie daje ci spokoju” – przekonywał misjonarz z Brazylii.

– Prosimy, Panie, aby Twoje miłosierdzie nie zatrzymało się w tym miejscu, ale rozprzestrzeniało się po całej archidiecezji – mówił o. Antonello Cadeddu podczas modlitwy

czytaj więcej na stronie ekai.pl

Wyróżnione posty
Kup płytę naszego Zespołu

bezpośrednio w sklepie Aniołek lub wysyłkowo: kliknij na kopertę.

Polecane książki:
 
 
 
 
 
 
 

 

 

autor: Maria Vadia

To książka absolutnie dla każdego!
Maria pokazuje jak uwolnić w swoim życiu wszystkie dary i charyzmaty, które płyną z faktu, że przez chrzest jesteśmy dziećmi Bożymi. Ta książka to prawdziwa przygoda na drodze postępu duchowego. Każdy kolejny rozdział jest odkryciem, że w Jezusie mogę wszystko.

Szukaj po tagach
Wspólnota Dzieciątka Jezus z Chojnic

Dane do przelewu za rekolekcje:

Parafia św. Marii Magdaleny

Pl. Kościelny 1

89-641 Nowa Cerkiew

Email : odnowa.chojnice@gmail.com

nr konta do wpłat za rekolekcje:

ALIOR Bank 26 2490 0005 0000 4530 1092 0844 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Wspólnotę Dzieciątka Jezus w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Oświadczam, że zapoznałem/am się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/a, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem moich danych osobowych z bazy danych Wspólnoty. Oświadczam, iz zapoznałem/am się z informacją dot. przetwarzania danych osobowych. Pełny tekst polityki prywatności oraz Regulamin.

Pamiętaj:
 

Teksty zamieszczane na naszej stronie są autorskie lub wykorzystane za zgodą innych autorów. Wszystkim odwiedzającym tę stronę życzymy Bożego błogosławieństwa.

​​​

© 09.03.2015 by olczaa created with Wix.com