top of page
  • Zdjęcie autoraodnowachojnice

11 września 2016 godz. 15.00 rozpoczęcie roku formacyjnego podczas uroczystej Mszy Świętej w Nowej C

Dnia 11 września 2016 uroczystą Mszą Świętą odprawioną o godzinie 15.00 w kościele pw. Marii Magdaleny w Nowej Cerkwi zainaugurujemy rozpoczęcie nowego roku formacyjnego 2016/2017. Te coroczne spotkania wszystkich grup modlitewnych działających przy różnych parafiach chojnickich i z okolic, stały się już kilkuletnią tradycją, która rozpoczyna kolejny już rok formacyjny.

Zapraszamy serdecznie do podjęcia trudu i spotkania się tego dnia, podzielenia się świadectwem wiary, radością z współuczestnictwa w dziele tworzenia żywego Kościoła wszystkie wspólnoty z naszej okolicy.

Podejmijmy wyzwanie rzucone nam przez Papieża Franciszka podczas przemówienia do młodych na Campus Misericordiae. Papież mówił o paraliżu naszych czasów - „myleniu szczęścia z kanapą”, ogołacającym nas z wolności. Przestrzegał, przed życiem w uśpieniu, narkotycznym odurzeniu i otępieniu. Podziękował młodym za podzielenie się swoimi świadectwami, mówiąc, że są „żywym znakiem tego, co miłosierdzie chce w nas dokonać”.

"Kochani młodzi, nie przyszliśmy na świat po to, aby wegetować, aby wygodnie spędzić życie, żeby uczynić z życia kanapę, która nas uśpi. Sądzimy, że abyśmy byli szczęśliwi, potrzebujemy dobrej kanapy. Kanapy, która pomoże nam żyć wygodnie, spokojnie, całkiem bezpiecznie. Kanapa – jak te, które są teraz, nowoczesne, łącznie z masażami usypiającymi – które gwarantują godziny spokoju, żeby nas przenieść w świat gier wideo i spędzania wielu godzin przed komputerem. Kanapa na wszelkie typy bólu i strachu" - mówił Franciszek.

Wskazał, że taka „kanapa” sprawia, że zostajemy zamknięci w domu, nie trudząc się ani też nie martwiąc. Dodał, że „kanapa-szczęście” jest prawdopodobnie cichym paraliżem, który może nas zniszczyć najbardziej, bo po trochu. Nie zdając sobie z tego sprawy, stajemy się ospali, ogłupiali, otumanieni, podczas gdy inni – może bardziej żywi, ale nie lepsi – decydują o naszej przyszłości. Papież podkreślił, że wybierając wygodę tracimy nasze największe dobro, czyli wolność. Przestrzegł, przed życiem w uśpieniu, narkotycznym odurzeniu i otępieniu.

Wychodząc Papieżowi Franciszkowi na przeciw, od kilkunastu lat, po Mszy Świętej rozpoczynającej nowy rok formacyjny, dzielimy się publicznie świadectwem, a potem idziemy świętować radosne Agape przy kawie i pysznym cieście. Kto potrafi piec, jak najbardziej może przywieźć ze sobą coś pysznego.

60 wyświetleń

Powiązane posty

Zobacz wszystkie
bottom of page