top of page
  • Zdjęcie autoraodnowachojnice

Rekolekcje tematyczne (charyzmaty) dla Wspólnoty prowadzone przez ekipę Mocni w Duchu. Katolickie LO

Formacyjno-wyjazdowa misja Ośrodka Odnowy w Duchu Świętym w Łodzi, którą jest „S.O.S. dla wspólnot”, trwa już dwa lata. W tym czasie wyjeżdżaliśmy z centrum Polski do waszych wspólnot i parafii ponad 100 razy, odwiedzając tym samym ok. 7 tysięcy osób, odpowiadając na potrzeby różnych grup i wspólnot modlitewnych.

Pomysłodawcą inicjatywy jest o. Remigiusz Recław SJ – duszpasterz i koordynator łódzkiego Ośrodka. Zadaniem ekipy S.O.S. jest docieranie bezpośrednio do miejscowości, gdzie dana wspólnota czy parafia się znajduje. Pełni ona rolę „misjonarza”, który naucza, formuje i ewangelizuje w środowisku zapraszającego. Ponadto posługa ta stanowi jedną z nielicznych form rekolekcji wspólnotowych dla tych, którzy nie mogą wyjechać poza swoje miejsce zamieszkania (nie pozwala im na to stan zdrowia, obowiązki rodzicielskie, warunki finansowe, czy rodzaj wykonywanej pracy).

Z posługi „S.O.S. dla wspólnot” korzystają nie tylko grupy Odnowy, ale także całe parafie, grupy młodzieżowe, studenci, nauczyciele, małżeństwa (Kana), wspólnoty rodzin, Domowy Kościół, Stowarzyszenie Nowej Ewangelizacji i inne. Prowadzimy rekolekcje tematyczne dla poszczególnych wspólnot jak i całych diecezji (również podczas wakacji), dni skupienia, sesje Seminarium (z modlitwą o uzdrowienie i wylanie darów Ducha Świętego), niedziele ewangelizacyjne, przygotowujemy do praktycznej posługi modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie. W ramach naszych spotkań głosimy konferencje, prowadzimy warsztaty, medytacje ignacjańskie, spotkania modlitewne, dzielimy się świadectwem wiary, uczymy rozeznawania duchowego oraz posługi charyzmatycznej. W czasie adoracji Najświętszego Sakramentu razem słuchamy Pana Boga i szukamy Bożych rozwiązań dla wspólnot i grup modlitewnych.

Godne uwagi jest też to, że niektórzy z was zapraszają nas kilkakrotnie, podejmując w ten sposób ciągłą formację. Dzięki temu część charyzmatycznych wspólnot rozwija się podobnie jak wspólnoty przy łódzkim Ośrodku Odnowy. Na dodatek wielu z was korzysta z propozycji osobistej formacji oferowanych przez nasz Ośrodek, tj. z Seminarium Eksternistycznego, rekolekcji ignacjańskich, Szkoły Animatora, różnych sesji formacyjnych dla liderów i animatorów oraz bierze udział w organizowanych w Łodzi spotkaniach halowych, takich jak np. Forum Charyzmatyczne.

W działalność ekipy „S.O.S. dla wspólnot” na stałe zaangażowane są dwie osoby, lecz współpracuje z nami ok. 30 wolontariuszy. Wszyscy są formowani w łódzkich grupach modlitewnych, w większości we wspólnocie Mocni w Duchu.

źródło: http://www.odnowa.jezuici.pl/szum/sos-dla-wspt-mainmenu-99/relacje-mainmenu-101/469-misja-sos

53 wyświetlenia

Powiązane posty

Zobacz wszystkie
bottom of page