Rekolekcje tematyczne (charyzmaty) dla Wspólnoty prowadzone przez ekipę Mocni w Duchu. Katolickie LO

Formacyjno-wyjazdowa misja Ośrodka Odnowy w Duchu Świętym w Łodzi, którą jest „S.O.S. dla wspólnot”, trwa już dwa lata. W tym czasie wyjeżdżaliśmy z centrum Polski do waszych wspólnot i parafii ponad 100 razy, odwiedzając tym samym ok. 7 tysięcy osób, odpowiadając na potrzeby różnych grup i wspólnot modlitewnych.

Pomysłodawcą inicjatywy jest o. Remigiusz Recław SJ – duszpasterz i koordynator łódzkiego Ośrodka. Zadaniem ekipy S.O.S. jest docieranie bezpośrednio do miejscowości, gdzie dana wspólnota czy parafia się znajduje. Pełni ona rolę „misjonarza”, który naucza, formuje i ewangelizuje w środowisku zapraszającego. Ponadto posługa ta stanowi jedną z nielicznych form rekolekcji wspólnotowych dla tych, którzy nie mogą wyjechać poza swoje miejsce zamieszkania (nie pozwala im na to stan zdrowia, obowiązki rodzicielskie, warunki finansowe, czy rodzaj wykonywanej pracy).

Z posługi „S.O.S. dla wspólnot” korzystają nie tylko grupy Odnowy, ale także całe parafie, grupy młodzieżowe, studenci, nauczyciele, małżeństwa (Kana), wspólnoty rodzin, Domowy Kościół, Stowarzyszenie Nowej Ewangelizacji i inne. Prowadzimy rekolekcje tematyczne dla poszczególnych wspólnot jak i całych diecezji (również podczas wakacji), dni skupienia, sesje Seminarium (z modlitwą o uzdrowienie i wylanie darów Ducha Świętego), niedziele ewangelizacyjne, przygotowujemy do praktycznej posługi modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie. W ramach naszych spotkań głosimy konferencje, prowadzimy warsztaty, medytacje ignacjańskie, spotkania modlitewne, dzielimy się świadectwem wiary, uczymy rozeznawania duchowego oraz posługi charyzmatycznej. W czasie adoracji Najświętszego Sakramentu razem słuchamy Pana Boga i szukamy Bożych rozwiązań dla wspólnot i grup modlitewnych.

Godne uwagi jest też to, że niektórzy z was zapraszają nas kilkakrotnie, podejmując w ten sposób ciągłą formację. Dzięki temu część charyzmatycznych wspólnot rozwija się podobnie jak wspólnoty przy łódzkim Ośrodku Odnowy. Na dodatek wielu z was korzysta z propozycji osobistej formacji oferowanych przez nasz Ośrodek, tj. z Seminarium Eksternistycznego, rekolekcji ignacjańskich, Szkoły Animatora, różnych sesji formacyjnych dla liderów i animatorów oraz bierze udział w organizowanych w Łodzi spotkaniach halowych, takich jak np. Forum Charyzmatyczne.

W działalność ekipy „S.O.S. dla wspólnot” na stałe zaangażowane są dwie osoby, lecz współpracuje z nami ok. 30 wolontariuszy. Wszyscy są formowani w łódzkich grupach modlitewnych, w większości we wspólnocie Mocni w Duchu.

źródło: http://www.odnowa.jezuici.pl/szum/sos-dla-wspt-mainmenu-99/relacje-mainmenu-101/469-misja-sos

Wyróżnione posty
Kup płytę naszego Zespołu

bezpośrednio w sklepie Aniołek lub wysyłkowo: kliknij na kopertę.

Polecane książki:
 
 
 
 
 
 
 

 

 

autor: Maria Vadia

To książka absolutnie dla każdego!
Maria pokazuje jak uwolnić w swoim życiu wszystkie dary i charyzmaty, które płyną z faktu, że przez chrzest jesteśmy dziećmi Bożymi. Ta książka to prawdziwa przygoda na drodze postępu duchowego. Każdy kolejny rozdział jest odkryciem, że w Jezusie mogę wszystko.

Szukaj po tagach
Wspólnota Dzieciątka Jezus z Chojnic

Dane do przelewu za rekolekcje:

Parafia św. Marii Magdaleny

Pl. Kościelny 1

89-641 Nowa Cerkiew

Email : odnowa.chojnice@gmail.com

nr konta do wpłat za rekolekcje:

ALIOR Bank 26 2490 0005 0000 4530 1092 0844 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Wspólnotę Dzieciątka Jezus w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Oświadczam, że zapoznałem/am się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/a, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem moich danych osobowych z bazy danych Wspólnoty. Oświadczam, iz zapoznałem/am się z informacją dot. przetwarzania danych osobowych. Pełny tekst polityki prywatności oraz Regulamin.

Pamiętaj:
 

Teksty zamieszczane na naszej stronie są autorskie lub wykorzystane za zgodą innych autorów. Wszystkim odwiedzającym tę stronę życzymy Bożego błogosławieństwa.

​​​

© 09.03.2015 by olczaa created with Wix.com