top of page

Zespół Dzieciątka Jezus

 

Osoba odpowiedzialna za zespół: Grażyna Gontarzewska

 

Jesteśmy zespołem muzyczno-ewangelizacyjnym - gramy i śpiewamy całymi rodzinami-na chwałę naszego Pana Jezusa Chrystusa! Nikt z nas nie jest profesjonalnym muzykiem. Naszym dyrygentem i menadżerem jest Duch Święty :)

 

Posługujemy podczas rekolekcji, prowadzimy duże wydarzenia na hali, imprezy plenerowe, nagraliśmy płytę pt. Nasz Bóg jest potężny!, głosimy świadectwa naszego spotkania z Panem. Ewangelizujemy w każdym miejscu, do którego zostaniemy poproszeni. 

 

Jeśli tylko czas na to pozwala Zespół, jako członkowie Wspólnoty, jak i zarazem animatorzy i grupa posługująca modlitwą wstawienniczą, słowem poznania śpieszymy z posługą podczas Mszy Św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnieni.

Każdą posługę przyjmujemy z radością i nie pobieramy za nią pieniędzy.

 

Skład zespołu liczy obecnie 14 osób. Każdy z nas należy do wspólnoty Dzieciątka Jezus. We wspólnocie spotykamy sie raz w tygodniu przy Zespole Szkół Katolickich w Chojnicach. Tam się formujemy i wzrastamy. Naszą duchowością jest duchowość Maryjna i charyzmatyczna. 

W zespole są małżeństwa, gdzie oboje małżonkowie posługują. Oprócz tego są oczywiście małżeństwa, gdzie tylko jedno z małżonków jest zaangażowanych muzycznie. Do tego single. Uczniowie i studenci.

 

Wszyscy w zespole są wolontariuszami, którzy pracują w swoich zawodach, a w zespole posługują w ramach możliwości czasowych, biorąc urlopy w pracy.

Zespół Dzieciątka Jezus posługuje wraz z kapłanem - ks. Jarosławem Kaźmierczakiem.

 

Elżbieta Florczak

Wokalistka. Ela jest mamą dwóch córek. W zespole od listopada 2010r. Mieszka w Chojnicach.

Katarzyna Brunka

Kasia gra na gitarze akustycznej i śpiewa. Wspólnie z mężem posługuje w zespole od 2009r. Z wykształcenia pedagog. Współtworzyła Zespół. Mama dwojga dzieci.

Aleksandra Czapiewska

Osoba odpowiedzialna za zespół do maja 2015. Gra na instrumentach klawiszowych, śpiewa i aranżuje pieśni. Posługuje w Zespole od 2009 roku. Prywatnie mężatka, wychowuje siedmioro dzieci. Z wykształcenia pedagog. 

Grażyna Gontarzewska

w zespole od 2009. Osoba odpowiedzialna za zespół od maja 2015. Urzędniczka z certyfikatem "przyjazna dla klientów". Odnalazła ją najsłodsza Miłość.

Damian Chmielewski

Damian posługuje grając na bębnie i śpiewając. W zespole służy wraz z żoną Iwoną od 2009r. Prywatnie tata dwojga biologicznych dzieci i jednego w RZ. 

Iwona Chmielewska

Iwona wokalistka - służy od 2009. Współtworzyłą Zespół. Mama wychowująca troje dzieci. Prywatnie żona Damiana. Mama Adriana, Alicji i Kasi, którzy również służą w zespole. 

Mirella Karwalska

Mirela dołączyła do nas w 2017 roku. Śpiewa sopranem i jest naszą masażystką :) Mama utalentowanej muzycznie córki Kornelii.

Alicja Połom

Alicja śpiewa altem i gra na saksofonie. W zespole od 2014r. Prywatnie mama dorosłego syna Michała, który też ma talent muzyczny i gra na perkusji.

Anna Szwak

Ania jest w zespole od stycznia 2014r. Posługuje śpiewem. Prywatnie mężatka, mama trzech córeczek. 

Przemysław Brunka

Przemek jest naszym niezawodnym akustykiem i człowiekiem, który z kabelka zrobi mikrofon - tzw. "złota rączka". Prywatnie mąż Kasi. Posługują jako małżeństwo. W zespole od 2010.

Aleksandra Czaplewska

Olka gra na gitarze i śpiewa. W zespole od lutego 2015r. Pochodzi z Lichnów, gdzie gra dodatkowo w parafialnym zespole. Studentka KUL. Lubi fotografować.

Adrian Chmielewski

Adrian śpiewa basem. Prywatnie syn Iwony. Służy od 2013r.

Romana Górna

Romka śpiewa w naszym zespole od 2010r. Prywatnie jest emerytowaną nauczycielką historii. Jest częścią naszej zespołowej rodziny. 

Kamil
Kamil Załucki

Gitarzysta. Wyjątkowa cnota: skromność.

Dołączył do zespołu z początkiem 2020r. 

ZOSTAWILI SWÓJ ŚLAD W ZESPOLE

Paweł Sikorski

Paweł śpiewa basem i gra na gitarze basowej. W zespole od 2013r. Student od 2015r. Prywatnie brat Weroniki z zespołu.

Miłosz Czapiewski

Miłosz śpiewa barytonem. Zawodowy żołnierz. Prywatnie syn Oli. Służy od pocz. 2012 (początkowo na slajdach).

Teraz śpiewa tylko wtedy, kiedy jest na urlopie.

Aleksandra Kosidowska (dawniej Florczak)

Olka-nasza perełka, bez której tracimy rytm. Gra na bębnie i na gitarze. Studentka. Córka Elżbiety z zespołu. Służy od listopada 2010r. Żona Mateusza K.

Mateusz Kosidowski

Student. Gra na klawiszach chyba od urodzenia;) Komponuje.

Miłość: muzyka;)

W zespole od 2015.

Mateusz Czerwiński

Mateusz, jeśli tylko może, zawsze chętnie z nami śpiewa. Służył w Zespole od 2009-2013

Patryk Tranh-Dinh

Obecnie student Politechniki Gdańskiej. Patryk grał na gitarze basowej i akustycznej. Służył od 2010 (początkowo na slajdach)-2013.

Jan Lubiński

Obecnie kleryk WSD w Pelplinie. Janek grał na gitarze elektrycznej. Służył w Zespole od 2010-2014

Julia Czapiewska

Służyła jako wokalistka altem od pocz. 2010 do pocz. 2011.

śp. Kacper Radomski

Śpiewał w Zespole od listopada 2009 do lutego 2011. Zginął tragicznie w wieku 19 lat. Boże świeć nad jego duszą.

Sławomir Wilbik

Sławek pomagał jako akustyk. Żonaty. Tata trojga dzieci. Talent muzyczny - zagra na wszystkim. Nawet na nerwach...

Magdalena Wojtas

Kochany uśmiechnięty promyczek. Madzia w połowie 2013 zaczynała od slajdów, a następnie do połowy 2014 grała na gitarze w Zespole. 

Karolina Piekarska

Karolina pomagała na slajdach ;) Uczy sie grać na gitarze. Jest członkiem parafialnego zespołu w Lichnowach. W zespole od pocz. 2015r.

Józefina Reding

Wokalistka z pięknym wibrato. Służyła od 2012r. Studentka od 2015r. Mieszka w Wierzchowie Człuchowskim. Uwielbia jeździć na rowerze i zachwycać się pięknem natury.

Jolanta Kłopotek-Główczewska

Jola gra na gitarze akustycznej, śpiewa. Zanim powstał Zespół w obecnym składzie pierwsza śpiewała i grała na gitarze podczas spotkań. Prywatnie mężatka. Wychowywała sześcioro dzieci.

Aleksander Sawicki

Alek gra na klawiszach i bębnach, a jak nie gra, to śpiewa basem. Alek ma talent aktorski i specyficzne poczucie humoru ;) Służy w Zespole od 2010.

Weronika Sawicka

Weronika śpiewa i gra na gitarze akustycznej. Studentka. Prywatnie siostra Pawła i żona Alka. Służy od 2014 r.

oraz Damian Brohs, który grał na klarnecie.

PROSIMY O MODLITWĘ W INTENCJI WSZYSTKICH CZŁONKÓW ZESPOŁU

bottom of page