Zespół Dzieciątka Jezus

 

Osoba odpowiedzialna za zespół: Grażyna Gontarzewska

 

Jesteśmy zespołem muzyczno-ewangelizacyjnym - gramy i śpiewamy całymi rodzinami-na chwałę naszego Pana Jezusa Chrystusa! Nikt z nas nie jest profesjonalnym muzykiem. Naszym dyrygentem i menadżerem jest Duch Święty :)

 

Posługujemy podczas rekolekcji, prowadzimy duże wydarzenia na hali, imprezy plenerowe, nagraliśmy płytę pt. Nasz Bóg jest potężny!, głosimy świadectwa naszego spotkania z Panem. Ewangelizujemy w każdym miejscu, do którego zostaniemy poproszeni. 

 

Jeśli tylko czas na to pozwala Zespół, jako członkowie Wspólnoty, jak i zarazem animatorzy i grupa posługująca modlitwą wstawienniczą, słowem poznania śpieszymy z posługą podczas Mszy Św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnieni.

Każdą posługę przyjmujemy z radością i nie pobieramy za nią pieniędzy.

 

Skład zespołu liczy obecnie 20 osób. Każdy z nas należy do wspólnoty Dzieciątka Jezus. We wspólnocie spotykamy sie raz w tygodniu przy Zespole Szkół Katolickich w Chojnicach. Tam się formujemy i wzrastamy. Naszą duchowością jest duchowość Maryjna i charyzmatyczna. 

W zespole są małżeństwa, gdzie oboje małżonkowie posługują. Oprócz tego są oczywiście małżeństwa, gdzie tylko jedno z małżonków jest zaangażowanych muzycznie. Do tego single. Uczniowie liceum i gimnazjum.

 

Wszyscy w zespole są wolontariuszami, którzy pracują w swoich zawodach, a w zespole posługują w ramach możliwości czasowych, biorąc urlopy w pracy.

Zespół Dzieciątka Jezus posługuje wraz z kapłanem - ks. Jarosławem Kaźmierczakiem.

 

Jolanta Kłopotek-Główczewska

Jola gra na gitarze akustycznej, śpiewa. Zanim powstał Zespół w obecnym składzie pierwsza śpiewała i grała na gitarze podczas spotkań. Prywatnie mężatka. Wychowywała sześcioro dzieci.

Katarzyna Brunka

Kasia gra na gitarze akustycznej i śpiewa. Wspólnie z mężem posługuje w zespole od 2009r. Z wykształcenia pedagog. Współtworzyła Zespół. Mama dwojga dzieci.

Aleksandra Czapiewska

Osoba odpowiedzialna za zespół do maja 2015. Gra na instrumentach klawiszowych, śpiewa i aranżuje pieśni. Posługuje w Zespole od 2009 roku. Prywatnie mężatka, wychowuje siedmioro dzieci. Z wykształcenia pedagog. 

Elżbieta Florczak

Wokalistka. Ela jest mamą dwóch córek. W zespole od listopada 2010r. Mieszka w Chojnicach.

Damian Chmielewski

Damian posługuje grając na bębnie i śpiewając. W zespole służy wraz z żoną Iwoną od 2009r. Prywatnie tata dwojga biologicznych dzieci i jednego w RZ. 

Iwona Chmielewska

Iwona wokalistka - służy od 2009. Współtworzyłą Zespół. Mama wychowująca troje dzieci. Prywatnie żona Damiana. Mama Adriana, Alicji i Kasi, którzy również służą w zespole. 

Mirella Karwalska

Mirela dołączyła do nas w 2017 roku. Śpiewa sopranem i jest naszą masażystką :) Mama utalentowanej muzycznie córki Kornelii.

Grażyna Gontarzewska

w zespole od 2009. Osoba odpowiedzialna za zespół od maja 2015. Urzędniczka z certyfikatem "przyjazna dla klientów". Odnalazła ją najsłodsza Miłość.

Anna Szwak

Ania jest w zespole od stycznia 2014r. Posługuje śpiewem. Prywatnie mężatka, mama trzech córeczek. 

Przemysław Brunka

Przemek jest naszym niezawodnym akustykiem i człowiekiem, który z kabelka zrobi mikrofon - tzw. "złota rączka". Prywatnie mąż Kasi. Posługują jako małżeństwo. W zespole od 2010.

Aleksandra Czaplewska

Olka gra na gitarze i śpiewa. W zespole od lutego 2015r. Pochodzi z Lichnów, gdzie gra dodatkowo w parafialnym zespole. Studentka KUL. Lubi fotografować.

Adrian Chmielewski

Adrian śpiewa basem. Prywatnie syn Iwony. Służy od 2013r.

Alicja Połom

Alicja śpiewa altem i gra na saksofonie. W zespole od 2014r. Prywatnie mama dorosłego syna Michała, który też ma talent muzyczny i gra na perkusji.

Romana Górna

Romka śpiewa w naszym zespole od 2010r. Prywatnie jest emerytowaną nauczycielką historii. Jest częścią naszej zespołowej rodziny. 

Kamil
Kamil Załucki

Gitarzysta. Wyjątkowa cnota: skromność.

Dołączył do zespołu z początkiem 2020r. 

ZOSTAWILI SWÓJ ŚLAD W ZESPOLE

Paweł Sikorski

Paweł śpiewa basem i gra na gitarze basowej. W zespole od 2013r. Student od 2015r. Prywatnie brat Weroniki z zespołu.

Aleksandra Kosidowska (dawniej Florczak)

Olka-nasza perełka, bez której tracimy rytm. Gra na bębnie i na gitarze. Studentka. Córka Elżbiety z zespołu. Służy od listopada 2010r. Żona Mateusza K.

Mateusz Czerwiński

Mateusz, jeśli tylko może, zawsze chętnie z nami śpiewa. Służył w Zespole od 2009-2013

Jan Lubiński

Obecnie kleryk WSD w Pelplinie. Janek grał na gitarze elektrycznej. Służył w Zespole od 2010-2014

śp. Kacper Radomski

Śpiewał w Zespole od listopada 2009 do lutego 2011. Zginął tragicznie w wieku 19 lat. Boże świeć nad jego duszą.

Magdalena Wojtas

Kochany uśmiechnięty promyczek. Madzia w połowie 2013 zaczynała od slajdów, a następnie do połowy 2014 grała na gitarze w Zespole. 

Józefina Reding

Wokalistka z pięknym wibrato. Służyła od 2012r. Studentka od 2015r. Mieszka w Wierzchowie Człuchowskim. Uwielbia jeździć na rowerze i zachwycać się pięknem natury.

Aleksander Sawicki

Alek gra na klawiszach i bębnach, a jak nie gra, to śpiewa basem. Alek ma talent aktorski i specyficzne poczucie humoru ;) Służy w Zespole od 2010.

Miłosz Czapiewski

Miłosz śpiewa barytonem. Zawodowy żołnierz. Prywatnie syn Oli. Służy od pocz. 2012 (początkowo na slajdach).

Teraz śpiewa tylko wtedy, kiedy jest na urlopie.

Mateusz Kosidowski

Student. Gra na klawiszach chyba od urodzenia;) Komponuje.

Miłość: muzyka;)

W zespole od 2015.

Patryk Tranh-Dinh

Obecnie student Politechniki Gdańskiej. Patryk grał na gitarze basowej i akustycznej. Służył od 2010 (początkowo na slajdach)-2013.

Julia Czapiewska

Służyła jako wokalistka altem od pocz. 2010 do pocz. 2011.

Sławomir Wilbik

Sławek pomagał jako akustyk. Żonaty. Tata trojga dzieci. Talent muzyczny - zagra na wszystkim. Nawet na nerwach...

Karolina Piekarska

Karolina pomagała na slajdach ;) Uczy sie grać na gitarze. Jest członkiem parafialnego zespołu w Lichnowach. W zespole od pocz. 2015r.

oraz Damian Brohs, który grał na klarnecie.

Weronika Sawicka

Weronika śpiewa i gra na gitarze akustycznej. Studentka. Prywatnie siostra Pawła i żona Alka. Służy od 2014 r.

PROSIMY O MODLITWĘ W INTENCJI WSZYSTKICH CZŁONKÓW ZESPOŁU